top of page
DSC04245.JPG

mgr Karolina Łopata

Kim jestem?

Jestem psychologiem, certyfikowaną psychoterapeutką poznawczo-behawioralną. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Skończyłam studia podyplomowe z zakresu Neuropsychologii Klinicznej, Psychoonkologii i Psychodietetyki. Ukończyłam szkolenie z Terapii Schematu i obecnie jestem w trakcie certyfikacji w tej metodzie.

Prywatnie jestem posiadaczką dwóch kotów oraz wielbicielką rękodzieła i digital paintingu.

 

Skąd zdobywam wiedzę i doświadczenie?

Według mnie terapeuta powinien ciągle się doskonalić by być na bieżąco z wiedzą naukową. W mój rozwój zawodowy duży wkład miały ukończone studia podyplomowe organizowane przez Uniwersytet SWPS oraz Uniwersytet Jagielloński. Kilka razy w roku uczestniczę w  konferencjach naukowych, szkoleniach i kursach dotyczących szeroko rozumianej pomocy psychologicznej. Doświadczenie zdobywam na co dzień w pracy na oddziale Rehabilitacji Neurologicznej oraz na oddziale Onkologii Klinicznej. Moją pracę superwizuję u doświadczonych psychoterapeutów poznawczo-behawioralnych.

 

Dlaczego robię to co robię?

Odkąd pamiętam zastanawiałam się nad tym, dlaczego ludzie tkwią w błędnych kołach – dlaczego robią rzeczy, które nie dostarczają im przyjemności, możliwości rozwoju, a mimo to dalej kontynuują te działania. Odpowiedzi na część z tych pytań uzyskałam na studiach psychologicznych przeglądając liczne badania naukowe dotyczące funkcjonowania człowieka. Terapię poznawczo-behawioralną wybrałam właśnie dlatego, że jej skuteczność została gruntownie potwierdzona w badaniach naukowych.

 

Co jest dla mnie ważne?

W swojej pracy cenię sobie kontakt z drugim człowiekiem. Ważne jest dla mnie wysłuchanie najbardziej dolegliwych problemów moich pacjentów, a potem ustalenie z nimi indywidualnych celów. Dzięki temu, wspólnie będziemy mieć pewność, że terapia

zmierza we właściwym i satysfakcjonującym kierunku. Niezwykle ważne jest dla mnie to, by pacjent wychodząc z gabinetu otrzymał narzędzia, które pozwolą mu samodzielnie poradzić sobie z trudnościami życia codziennego.

 

Co lubię w swojej pracy?

W mojej pracy najbardziej lubię obserwować efekty współpracy, zarówno te krótko jak i długo terminowe, czyli dostrzegalne zmiany w funkcjonowaniu behawioralnym, emocjonalnym i poznawczym. Lubię wyzwania, a to, że moja praca wymaga indywidualnego podejścia do pacjentów, sprawia, że mogę wykazać się kreatywnością i otwartością.

tło.jpg
bottom of page