top of page
tło.jpg
image0.jpeg

mgr Agnieszka Parszcz-Kulińska

Kim jestem?

Jestem magistrem psychologii oraz dysponuję udokumentowaną wiedzą z zakresu interwencji
kryzysowej. Ponadto posiadam przygotowanie pedagogiczne do pracy z dziećmi. Prywatnie interesuje mnie dbanie o kondycję fizyczną, pieczenie ciast oraz opiekowanie się zwierzętami.

Skąd zdobywam wiedzę i doświadczenie?

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pracuję w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, w którym pomagam osobom mającym trudności lub wykazującym potrzebę wsparcia w rozwiązywaniu swoich problemów życiowych (np. kryzysy egzystencjalne, zaburzenia adaptacyjne, konflikty w rodzinie, problemy emocjonalne, przeciążenie psychiczne, rozwód w rodzinie, choroba somatyczna/niepełnosprawność w rodzinie, choroba psychiczna itp.). Ponadto zajmuję się prowadzeniem grup wsparcia dla rodzin zastępczych oraz przeprowadzeniem diagnoz dzieci i młodzieży z wykorzystaniem testów psychologicznych.
Wiedzę oraz doświadczenie zdobywałam w placówkach takich jak hospicjum, dzienny oddział psychiatryczno-rehabilitacyjny, przedszkole oraz poradnia psychologiczno-pedagogiczna, gdzie miałam okazję czerpać naukę od doświadczonych specjalistów oraz spotykać się z osobami z różnymi problemami. Swoją wiedzę poszerzam również podczas szkoleń i konferencji z zakresu interwencji kryzysowej, racjonalnej terapii zachowań oraz ACT-u (terapii akceptacji i zaangażowania).

Dlaczego robię to co robię?

Od zawsze chciałam pomagać innym, a zawód psychologa pozwala mi się w tym działaniu realizować. Człowiek na przestrzeni życia poddawany jest wielu sytuacjom, które mogą być dla niego trudnością albo okazją do uśmiechu. Niezależnie od tego, w której z nich akurat jesteśmy, pragnę być oparciem dla każdego klienta. Jako psycholog, skupiam się na aktywnym słuchaniu stanowiącym niezbędne narzędzie mojej pracy, dzięki któremu mogę nieść pomoc i wsparcie zgodnie z utartym w trakcie sesji celem.

Co jest dla mnie ważne?

Najważniejsze w pracy z drugim człowiekiem jest dla mnie nawiązanie relacji terapeutycznej – my specjaliści, mając ogrom wiedzy i doświadczenia, ale nie nawiązując odpowiedniego kontaktu z drugą osobą, nie będziemy w stanie mu pomóc. Dlatego, to właśnie na nim skupiam się na pierwszych spotkaniach z klientami. Psycholog jest ekspertem od ludzkiej psychiki – zna odpowiednie metody i techniki, natomiast to Państwo są ekspertami samych siebie. W związku z tym, podczas konsultacji psychologicznych, to wspólnie z klientem dążę do osiągnięcia określonych celów, uporania się z trudnościami i podniesienia poziomu ogólnego zadowolenia z siebie i życia.

 

Co lubię w swojej pracy?

W swojej pracy lubię obserwować jak człowiek zmienia się ze spotkania na spotkanie. Czasami możemy mieć wrażenie, że stoimy w miejscu, jednak każde wypowiedziane, przez nas – specjalistów i przez klientów, słowo ma znaczenie. Ponadto mój zawód daje możliwość ciągłego rozwoju, szkolenia się i poznawania różnych ludzi. Każdy z nas jest inny i właśnie dzięki indywidualnemu podejściu do klienta mogę go lepiej poznać i skutecznie mu pomóc.

bottom of page