top of page
tło.jpg
DSC04282.JPG

mgr Iga Zdanowska

Kim jestem?

Jestem psychologiem oraz certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno-Behawioralnej, a swoją pracę poddaję superwizji. Ukończyłam szkolenie DBT Comprehensive. Z pasji zajmuję się psychoterapią i neuropsychologią a prywatnie wolne chwile chętnie spędzam pośród natury w towarzystwie rodziny, psa i książki.

Skąd zdobywam wiedzę i doświadczenie?

Zdobywanie wiedzy rozpoczęłam od studiów psychologicznych na Uniwersytecie Śląskim, gdzie uzyskałam tytuł magistra. Poszerzałam ją na kursach, szkoleniach i konferencjach dotyczących w szczególności moich głównych zainteresowań zawodowych czyli psychologii klinicznej, procesów poznawczych oraz psychoterapii. Jednocześnie zdobywałam doświadczenie pracując jako psycholog w szpitalu specjalistycznym.

 

Dlaczego robię to co robię?

Zapewne każdy potrafi podać pewne sytuacje, w których czuje się bardziej i mniej komfortowo. Ja czuję się dobrze w kontakcie z drugim człowiekiem. Właśnie to skłoniło mnie do podjęcia takiej ścieżki zawodowej, podczas której zdobyłam doświadczenie i szkoliłam się pod okiem specjalistów. Samo rozumienie psychologicznych czynników rządzących zachowaniem i emocjami człowieka nie daje takiej satysfakcji jak pomoc drugiej osobie w przezwyciężeniu doświadczanych trudności. Psychoterapia poznawczo-behawioralna zakłada współpracę dążącą do osiągania celów, pomaga zmniejszyć dyskomfort i uporać się z problemem.

 

Co jest dla mnie ważne?

Bardzo ważny dla mnie jest stały rozwój i otwartość na to, co nowe. W pracy z klientem dużą wagę przykładam do jak najlepszego zrozumienia problemu drugiej osoby tak, by jak najskuteczniej wykorzystać swoje umiejętności podczas terapii. Drogą do zrozumienia jest dobra relacja, uważne i empatyczne słuchanie oraz aktywny udział w spotkaniu. Ważne jest dla mnie, by drugi człowiek czuł się komfortowo oraz by atmosfera spotkania była pomocna w zmierzeniu się z problemem i przeżyciu trudnych chwil. 

 

Co lubię w swojej pracy?

W swojej pracy lubię wyzwania oraz wspólne odkrywanie drugiego człowieka. Każdy z nas jest inny. Różnimy się pod względem przekonań, swoich myśli na temat samego siebie, innych ludzi, świata. Mamy różne oczekiwania i cele. Poznanie drugiego człowieka jest samo w sobie wartością, a możliwość pomocy w przejściu przez trudny czas, lęk, smutek czy konflikt rozwija obie strony tej relacji.

 

Diagnostykę i rehabilitację neuropsychologiczną prowadzę w:

Ośrodku NeuroCare Clinic

Katowice, ulica Pawła Kołodzieja 8; Rejestracja: 539 333 444

bottom of page